Obilježavanje Međunarodnog dana osoba s invaliditetom

Povodom Međunarodnog dana osoba s invaliditetom koji se obilježava 3. prosinca od 1992. godine Osnovna škola Vladimira Nazora Pazin ugostila je članove Društva osoba s tjelesnim invaliditetom Pazin.

Učenicima 4.b, 3.a, 3.b i 3.c govorili su o svojim teškoćama s kojima se susreću u obavljanju svakodnevnih aktivnosti. Učenici su postavljali puno pitanja i dijelili svoje priče.

Cilj druženja bio je senzibilizirati učenike na potrebe drugih i kako bi se postigla jednakost u ostvarivanju ljudskih prava i sudjelovanju osoba s invaliditetom u društvu. Učenici 2. a i 2.c posjetili su članove na treningu boćanja. Zajedno su odigrali boće.

Poruka ovogodišnjeg međunarodnog dana OSI je „Osnaživanje osoba s invaliditetom te osiguravanje inkluzije i jednakosti“. Ovogodišnja poruka se fokusira na osnaživanje OSI za inkluzivan, ravnopravan i održiv razvoj predložen u Agendi održivog razvoja 2030.

Tekst pripremila: Ana Juričić

objavio: Slađana Jukić   datum: 9. 12. 2018.