„Čitajmo naglas" – 4. razredi polufinale

U ponedjeljak, 12. studenoga održano je polufinale natjecanja „Čitajmo naglas“ za učenike četvrtih razreda.

Natjecanje u „Čitanju naglas“ u našoj se školi uspješno odvija već šestu godinu za redom, a namijenjeno je učenicima četvrtih i šestih razreda Matične i svih njezinih područnih škola.

Tijekom Mjeseca hrvatske knjige (15. listopada – 15. studenog) u školama se odvija polufinale natjecanja, a veliko finale, na kojemu sudjeluje po jedan učenik iz svakog četvrtog i šestog razreda održava se već tradicionalno u mjesecu travnju, povodom Svjetskog dana knjige.

Ove godine u natjecanju je sudjelovalo zbilja mnogo učenika, što nas jako veseli, jer ukazuje na to da se djeca i knjige vole, što je nama knjižničarima, a vjerujemo i svima ostalima jako drago.

Evo popisa sudionika natjecanja:

4.a razred: Roko Tomišić, Mateo Stihović, Nera Dagostin, Franka Breščić, Maja Bolterštajn, Lana Lencović, Aleks Travalja

4.b razred: Ena Baračić, Luka Krajcar, Nino Sergo, Vito Jelenić, Lino Družeta, Simon Križe, Paola Bertetić

4.c razred: Sabina Oplanić, Petra Grah, Roni Mandić, Marin Ladavac, Anabel Bratulić, Maksim Milotić, Nina Vale

Dakle, ukupno 21 učenik samo iz četvrtih razreda.

Pobjedu su odnijele učenice Lana Lencović 4.a razred, Sabina Oplanić 4.c razred i učenik Vito Jelenić 4.b razred.

Svi sudionici natjecanja jako su se trudili, bili su izražajni i jasni i dovoljno glasni i uživljeni u samo čitanje. Vjerujemo da će postati pravi pravcati čitači smiley.

Čestitamo pobjednicima jer su se pokazali pravi čitalački talent i vjerujemo da će u finalu polučiti veliki uspjeh.

I za kraj, jedan inspirirajući citat:

Knjige su naše najtiše i najvjernije prijateljice, najlakše je doći do njih, daju najmudrije savjete i najstrpljivije su učiteljice. (Charles W. Eliot)

Knjižničari Dean Murić i Slađana Jukić​

objavio: Slađana Jukić   datum: 14. 11. 2018.