OVCA U KUTIJI - Treći međunarodni festival slikovnice

Treći međunarodni festival slikovnice „Ovca u kutiji“  održao se u Pazinu od 10. do 14. rujna 2018. godine. Festival organiziraju udruga „Knjiga u centru“ iz Zagreba i Gradska knjižnica Pazin.

U bogatom programu uživali su i naši mališani.

Zahvaljujemo organizatorima festivala i Gradskoj knjižnici Pazin heart!

Prvog dana Festivala 10. rujna, na likovnim radionicama Nikoline Manojlović Vračar izrađivale su se ovce bez kutije!

U utorak, 11. rujna su Sanja Pribić i Melita Rundek održale književno - likovnu radionicu na kojoj su učenicima 1.a razreda predstavile svoju zajedničku slikovnicu "150 medvjeda i jedna priča".

U četvrtak, 13. rujna u školskoj je knjižnici održan dio programa pod nazivom „Slikovnica iz susjedstva“.

Ljiljana Marinković i Dejan Begović, direktori i urednici izdavačke kuće KREATIVNI CENTAR iz Beograda, predstavili su osnovnoškolcima u Pazinu knjige za djecu koje su iznimno popularne u Srbiji. Uz puno smijeha i komentara, pazinski su mališani slušali različite interpretacije basne o lisici i grožđu te priče u kojima sve riječi započinju istim slovom koje je napisao Simeon Marinković! Bilo je to obostrano zabavno i poučno druženje.

Sve u svemu, bio je ovo jedan vrlo slikovit tjedan smiley!

Fotografije (Marko Cerovac) i tekst preuzeti s facebook stranice festivala https://www.facebook.com/festivalovcaukutiji/.

objavio: Slađana Jukić   datum: 18. 9. 2018.