Popis izvannastavnih aktivnosti u školskoj godini 2018./2019.

Poštovani roditelji, dragi učenici,

U prilogu se nalazi popis izvannastavnih aktivnosti u školskoj godini 2018./2019. za Matičnu školu Pazin.

Vaše se dijete i ove školske godine može opredijeliti za jednu ili više ponuđenih izvannastavnih aktivnosti. Aktivnosti su organizirane prema željama učenika i prijedlozima učitelja-voditelja. Predložene izvannastavne aktivnosti povezane su s određenim nastavnim predmetom ili su interdisciplinarne naravi. Sadržaji i područja ostvarenja izvannastavnih aktivnosti veoma su raznoliki. To su:

• Kulturno – umjetničko područje,
  • Prirodoslovno područje i očuvanje prirode i okoliša,
  • Društveno područje,
  • Sportsko – zdravstveno područje,
  • Tehničko stvaralaštvo.

Svrha i namjena izvannastavnih aktivnosti je poticanje učenika na samostalno – istraživačko učenje i samoaktualizaciju, stvaralaštvo, angažiranje izvan redovne nastave na zanimljivim i opuštajućim sadržajima, djelotvorno korištenje slobodnog vremena te sprječavanje društveno neprihvatljivog ponašanja.

Načini i metode realizacije su radionice, projekti, skupno-istraživački rad, samoistraživački rad, terenska nastava, izložbe, kazališne predstave, treninzi, utakmice, natjecanja i slično.

Temeljem članka 28. točke 6. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine“ broj 87/08., 86/09., 92/10., 105/10. – ispravak 90/11., 5/12., 16/12., 86/12., 126/12., 94/13.,152/14. i 68/18.) škola je dužna informirati roditelje i pribaviti njihovu pisanu suglasnost za sudjelovanje učenika u izbornim i fakultativnim predmetima, aktivnostima, modulima, programima i projektima koji nisu obvezni.

Nakon odabira izvannastavnih aktivnosti, učitelji-voditelji aktivnosti poslat će po učenicima pisanu suglasnost koju je potrebno potpisati te listić vratiti u Školu.

Popis izvananstavnih aktivnosti nalazi se u prilogu.

Priloženi dokumenti:
Izvannastavne_aktivnosti_2018_2019.docx (13.27 KB)

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 5. 9. 2018.