Dan škole u Mx parku Santarija

Što se sve krije u našem malom gradu te kako zaljubljenici u ekstremne sportove provode svoje slobodno vrijeme, otkrili smo povodom Dana škole :) .

Jeste li znali da se između okolnih pazinskih brdašca, nedaleko od Rijavca, krije sada već svjetski poznata profesionalna motocross staza dugačka 1700 m na kojoj se svake godine održava Croatian Mx Championship i "MX Igre prijestolja"?

Mx park Santarija osnovana je početkom 2014. godine, s ciljem unapređenja  motocrossa kako u gradu Pazinu tako i u cijeloj Istri. Uz puno truda, odricanja i pomoći dobrih ljudi, mladi tim entuzijasta i zaljubljenika u motocross, uspjeli su izgraditi jedinstveni motocross park  koji zadovoljava svjetske standarde. Cilj im je široj i užoj javnosti približiti važnost boravka u prirodi te mogućnosti koje nudi motocross.

Giovanni Tominić i Karla Bedžeti, mladi entuzijastični par koji uz puno truda i ljubavi okuplja zaljubljenike u motocross, s velikom dozom veselja i gostoprimstva primili su oko 350 učenika predmetne nastave i njihove učitelje u svoj park.

Kako bi naš Dan škole ove godine bio nešto posve drugačiji, pobrinuli su se članovi kluba koji su za učenike pripremili pravi motocross spektakl na opće oduševljenje svih prisutnih.

Zahvaljujemo Giovanniju i Karli na gostoprimstvu, članovima kluba na demonstraciji motocrossa te se nadamo budućoj suradnji!

Kako nam je bilo možete pogledati u fotogaleriji:

Fotografije: Tonči Hrastić

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 8. 6. 2018.