Ovca u kutiji – međunarodni festival slikovnice

Drugi je tjedan u mjesecu rujnu u Pazinu protekao u znaku slikovnica. Naime, u organizaciji Knjige u centru iz Zagreba i Gradske knjižnice Pazin održan je još jedan međunarodni festival slikovnice - Ovca u kutiji.

Osim stranih autora, na festivalu su gostovali i domaći – među njima i oni koji su od 2005. godine do danas za svoj rad dobili nagradu i priznanje Ovca u kutiji za najbolju hrvatsku slikovnicu.

Jedna od njih, spisateljica Ana Đokić, učenicima 4. a razreda naše škole predstavila je svoju slikovnicu Bao Baobab i mala Kibibi za koju je nagrađena 2016. godine.

Bila je to prilika učenicima da razgovaraju o tome kako izgleda život i rad pisca, kako se razvijaju likovi i njihovi karakteri, koliko je u svemu tome važna mašta – ukratko, o tome kako nastaje jedna slikovnica.

Susret je bio vrlo zanimljiv, a završen je svirkom na pravom afričkom bubnju smiley!

Fotografirao Marko Cerovac

objavio: Slađana Jukić   datum: 15. 9. 2017.