Dr. Ranko Rajović održao predavanje na Učiteljskom vijeću

U utorak 23. svibnja dr. Ranko Rajović, doktor interne medicine iz Novog Sada održao je predavanje za učitelje Osnovne škole Vladimira Nazora Pazin, a grupa zainteresiranih učitelja i stručnih suradnika uključila se i u NTC edukaciju namijenjenu odgajateljima, učiteljima i svima koji se bave područjem odgoja i obrazovanja.

Dr. Rajović autor je Nurturing Talented Children (NTC) sustava učenja, a područje kojim se bavi je neurofiziologija i njezina primjena u pedagogiji. Predsjednik je Odbora za darovite, međunarodne udruge Mensa i UNICEF-ov suradnik na projektu ranog poticanja intelektualnog razvoja djece.

Dr. Rajović je stručnjak za rani razvoj inteligencije djeteta čije su knjige vrlo popularne, njegova su izlaganja na Youtube-u pregledana preko 100 000 puta u samo 2 tjedna, a predavanja su uglavnom popunjena do posljednjeg mjesta.

NTC sustav učenja je specijalizirani program zasnovan na teorijskim osnovama neurologije, neuropsihologije i drugih znanosti, posebno pedagoških – obiteljske pedagogije, didaktike i metodike za predškolski i osnovnoškolski uzrast. Radi se o novom pristupu učenju u kojem dominira aktivnost djeteta i njegov uspješan psihomotorni razvoj. Program nudi načine prepoznavanja darovite djece, njihove karakteristike i putove k povećanju IQ-a, razvoja sposobnosti i stvaralačkog mišljenja, naglašava se značaj obitelji i šire društvene zajednice u razvoju darovite djece. NTC metoda učenja je zasnovana na igri, a provodi se u 15 europskih zemalja uključujući i Republiku Hrvatsku.

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 25. 5. 2017.