Natjecanje "Tipkanje za 10"

U srijedu, 24. svibnja 2017. u informatičkoj učionici matične škole održano je prvo natjecanje u pravilnom tipkanju pod nazivom Tipkanje za 10!  Prstiju, naravno.

Natjecanje su organizirali učitelji stručnog aktiva tehničke kulture i informatike sa svrhom učenja pravilnog tipkanja sa svih 10 prstiju što je važna kompetencija u digitalnom okruženju.

Učesnici su bili učenici petih razreda. Iz matične škole Pazin: David Smoljan 5.c,  Leo Orbanić  5. b i Lana Berković, 5. a, iz PŠ Sv. Petar u Šumi Eva Udovičić, Kristina Jurman i Jan Baf, a iz PŠ Tinjan Gaia Benedetti i Nikola Bugarin.

Natjecanje su pripremili i realizirali učitelji Doris Zajc Mofardin, Dario Škrinjar, Darko Suman, Irena Mijandrušić i Tina Mihelčić Sloković.

Korišten  je on-line softver Typing Study, a glavni kriterij bio je što manje grešaka  uz korištenje svih 10 prstiju.

Svi su bili za 10!

Čestitke idu svima, no, pobjedničku tipkovnicu je zbog najboljeg omjera preciznosti i brzine osvojila Lana Berković!

objavio: DARIO ŠKRINJAR   datum: 25. 5. 2017.