Trećaši u akciji

Početkom travnja učenici razredne nastave su obilježili Pozdrav proljeću kroz različite eko-aktivnosti.

Učenici su zajedno sa svojim razrednicama čistili školski park, parkove u centru grada, park ispod Željezničke stanice, šetalište Lakota, cestu koja vodi od Spomen doma do Rijavca i Pazinski potok. Osim akcija čišćenja, učenici su obilježili Svjetski dan voda terenskom nastavom Od izvora do ušća Mirne. Posjetili su i Istarski vodovod Buzet, jezero Butoniga i na kraju Antenal.

Jedna od organiziranih aktivnosti je bila i predstava Vesela igra o odrastanju koja je rađena po zbirci priča Božidara Prosenjaka: Sijač sreće. Istoimena je knjiga sadržaj lektire za 3. razred. Svim su navedenim aktivnostima kroz druženje i zabavu pokazali ekološku osviještenost o svom kraju.

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 2. 5. 2017.