Opasnosti od računalnih igrica

Da suradnja roditelja i škole može biti neiscrpan pojam u pogledu sadržaja i aktivnosti  pokazuje i nedavno održano predavanje/radionica  na temu „Računalne igrice-opasnosti“ koja je planirana za sat razrednika (u sklopu Građanskog odgoja i obrazovanja) za tri paralelna prva razreda .

Pošto imamo i roditelje informatičare, tata Ivica Šuran, po struci računalni programer, rado se odazvao te pripremio prezentaciju i uvodno predavanje o važnosti, koristi ali i opasnostima koje u sebi kriju računalne igrice. Učenici su odgledali  i 2 animirana (edukativna) filma u kojima se naglašava vrijednost, ali ukazuje i na opasnosti igrica na računalu. Učenici su bili vrlo aktivni, pokazali da o ovoj temi već mnogo znaju, obraćaju se roditeljima i starijima za pomoć i uvijek ostaju otvoreni po pitanju traženja načina i vremena, te biranja sadržaja na Internetu. Zanimljiv je i podatak (koji se pokazao tijekom radionice)da učenici zapravo manje vremena provode pred računalom nego što se mislilo, da preferiraju igre i boravak u prirodi što je bio i jedan od zadataka koji je naglašen tijekom radionice.

Tekst: Elena Brajković,učiteljica 1.a

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 31. 1. 2017.