Shakespeare Lives!

All the world's a stage… rekao je u svojoj drami Kako vam drago veliki William Shakespeare, a u petak 6. svibnja 2016.  učenici  osmih razreda Matične škole Pazin (8.a, 8.b, 8.c, i 8.d) sa svojim učiteljima Engleskog jezika - Ivanom Šuran Koraca, Ivanom Štefanićem i Martom Červar potrudili su se da dostojno obilježe 400 godina od smrti ovoj najvećeg svjetskog dramaturga i najvećeg britanskog pisca uopće.

U amfiteatru u školskom parku okupili su se i prezentirali najbolje od Shakepearea: odigrali su učenicima prilagođenu, ali cijelu priču o Hamletu (To be or not to be, that is the question.), zatim poznatu scenu na balkonu iz Romea i Julije (O Romeo, Romeo, wherefore art thou Romeo?), pročitali 18. sonet (Shall I compare thee to a summer's day?), predstavili najpoznatije Shakespeareove citate (If music be the food of love, play on.),  uprizorili sedam faza čovjekova života kroz ulomak iz drame Kako vam drago (One man in his time plays many parts), te sve završili kvizom o nazivima bardovih  drama.

Čestitamo učenicima koji su sudjelovali u programu, bili ste izvrsni, kao i odličnoj publici. Učitelji su ponosni na vas!

Vidimo se na 500-toj obljetnici! :)

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 10. 5. 2016.