Ekološki kviz „Lijepa naša“

Već 24 godine, učenici osnovnih i srednjih Eko-škola iz Republike Hrvatske natječu  se u znanju iz nekoliko školskih predmeta koji svojim gradivom zaokružuju sadržaje iz područja zaštite prirode i okoliša (ekologije). Ove godine na Ekološkom kvizu kviz „Lijepa Naša“ sudjelovali su učenici Kelly Milanović, 5.b, Hani Paćalat, 6.c, Noel Valenta, 7.d i Leon Merleta, 8.a uz mentorstvo učitelja Davida Jelenkovića

Uz pismeni ispit, prezentirali su i istraživački rad pod nazivom Čišćenje hrđe Coca-colom.

Ekološki kviz „Lijepa Naša“ održan je od 15. do 17. travnja u Stubičkim Toplicama, u hotelu „Matija Gubec“, a domaćini su bili Osnovna škola Stubičke Toplice i Općina stubičke Toplice.

Ovo je, bez sumnje, jedno od najsloženijih natjecanja u izvannastavnim aktivnostima, koje osim gradiva iz pojedinih predmeta uključuje prikaz konkretnih aktivnosti i promišljanja o prirodnim, kulturnim i civilizacijskim vrijednostima, te razvitku odgovornosti i pozitivnog stava prema okruženju u kojem živimo. Učenici, nastavnici i ostali sudionici ovog natjecanja daju nemjerljiv doprinos u ukupnim nastojanjima da se ekološki problemi na vrijeme uoče i barem djelomice riješe na lokalnoj razini, čime posredno utječu i na globalno stanje.

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 28. 4. 2016.