Aleja glagoljaša

Već tradicionalno i ove godine se organizirala terenska nastava za učenike šestih razreda u Roč i Hum s ciljem upoznavanja s glagoljaškom tradicijom Istre.

Kako bi što kvalitetnije iskoristili nastavu na terenu, učenici su se unaprijed pripremali s učiteljima Hrvatskog jezika, Povijesti i Matematike te sa sobom ponijeli i radne listiće.

Dan je bio prohladan no učenici su s oduševljenjem govorili o druženju u prirodi, ali i prvom susretu sa svih 11 obilježja Aleje glagoljaša posvećenih razvoju i očuvanju glagoljice. Posjetili su i ročku glagoljsku tiskaru te Hum.

Nadahnuti svojim putovanjem, učenici su od različitih materijala izrađivali privjeske za ogrlice i narukvice u koje su urezivali svoje inicijale na glagoljici. Neki su se pak odlučili na drvene ili metalne pločice te uložili puno truda u njihovu izradu.

Svi su radovi izloženi na školskom hodniku, a uređen je i pano posvećen glagoljici.

Novinarska grupa

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 3. 12. 2015.