Eko jesen u našoj školi

Eko grupa koju pohađaju učenici razredne nastave, s voditeljicom Tatjanom Maligec, ovu je školsku godinu započela brojnim aktivnostima i nastavnim posjetama, a ugostili su i nekoliko predavača.

Prvi gost Eko grupe bio je Mladen Jekić,  dugogodišnji speleolog koji je svojim predavanjem i prezentacijom imao cilj zainteresirati učenike za istraživanja koja speleolozi vrše. Učenici su saznali da se onečišćenje tla prenosi na podzemne vode čime se zagađuje biljni i životinjski svijet.

Osim toga, dipl. ing. šumarstva, Suzi Ladavac, djelatnica Hrvatskih suma, s učenicima je razgovarala o važnosti očuvanja šume kao životne zajednice različitih biljaka i životinja.

Kao što se jesen zavukla u aktivnosti Eko grupe, posjetila je i sve ostale učionice i školske hodnike. Učenici su slavili jesen i Dane kruha uz izložbu jesenjih plodova, domaćih marmelada, sokova i drugih delicija koje su pripremile mame i bake, a izrezivale su se i bundeve koje su poprimile različite šaljive, strašne i kreativne oblike.

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 11. 11. 2015.