Dan znanosti 2015.

Povodom Dana znanosti učenice 8.a razreda, Nicol Banovac, Chiara Colarić, Laura Hek i Rebeka Šćulac, zajedno sa svojim mentorima Nadiom Bazjak i Davidom Jelenkovićem održale su prezentaciju niza atraktivnih pokusa učenicima 1.a, 1.b i 1.c razreda.

U srijedu  4.11. učenice su dočekale prvaše u hodniku te im demonstrirale pokus gorenja zelene i narančaste zmije, te su ih nakon toga pozvale u učionicu kemije. Na početku su održale kratko predavanje o važnosti obilježavanja Dana znanosti za mir i razvoj (10.11.) koji se obilježava od 2001. godine. Nakon toga, uslijedili su brojni zanimljivi pokusi: čarolija boja, slonova pasta za zube, kameleon i vulkan. Prilikom demonstracije učenici su izuzetno aktivno sudjelovali i zainteresirano rješavali zadane probleme.

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 12. 11. 2015.