Sudjelovanja na državnim natjecanjima u školskoj godini 2014./2015.

Kao i svake godine, naši učenici zajedno sa svojim mentorima ulažu iznimno puno truda i vremena u dodatnu nastavu i izvanškolske aktivnosti te marljivo i odgovorno pristupaju pripremama za natjecanja, smotre i raspisane natječaje.

Da se trud svaki put isplati svjedoče nam brojni uspjesi postignuti na školskoj, županijskoj, međužupanijskoj i državnoj razini.

U školskoj godini 2014./2015. učenici naše škole sudjelovali su na slijedećim državnim natjecanjima te postigli zapažene rezultate:

Lidrano

Na državnoj smotri Lidrano održanoj od 23. do 25. ožujka 2015. godine u Primoštenu sudjelovala je Karla Bravar, 5.r PŠ Trviž u kategoriji pojedinačni dramsko-scenski izraz, mentorica Ema Velenik Benčić.

Talijanski jezik

Državno natjecanje iz talijanskog jezika održano je na Pagu od 19. do 21. travnja 2015. godine. Sudjelovao je Teo Erik, 8.b MŠ, mentorica Alenka Franjul.

Biologija

Državno natjecanje iz biologije održano je u Zadru od 23. do 26. travnja 2015. godine. Učenice Matične škole sudjelovale su u kategoriji samostalnih istraživačkih radova te postigle zapažene rezultate. Sudjelovale su učenice Nina Jelenković i Nensi Milohanić, 8.a s radom Usporedba antropometrijskih karakteristika i motoričkih sposobnosti učenika osmih razreda i njihovih roditelja u osmom razredu. Lucija Marcan i Ani Paulišić, 8.b sudjelovale su s radom Utjecaj dušikovog (I) oksida na rast i razvoj vinske mušice, a Marta Jedrejčić i Veronika Lanča, 8.c predstavile su svoj rad Budi svoj – poštuj druge. Učenica Ani Paulišić pohvaljena je za konstruktivno sudjelovanje u raspravi, a Marta Jedrejčić i Veronika Lanča pohvaljene su za promicanje ravnopravnosti spolova.

Geografija

Na državnom natjecanju iz geografije održanom u Kalinovcu od 15. do 17. travnja 2015. sudjelovala je Valerija Ivšić, 7.c MŠ. Njezin mentor bio je Zvonko Perković.

Tehnička kultura

Državno natjecanje iz tehničke kulture održano je u Primoštenu od 8. do 10. travnja 2015. godine. Sudjelovali su učenici Mateo Mofardin, 7. b koji je osvojio treće mjesto,  Martin Bertoša, 5. c i Luka Škrlj, 8. c. Njihov mentor bio je Darko Suman.

Atletika (djevojčice i dječaci – 7. i 8. razred)

Državno natjecanje u atletici za djevojčice i dječake sedmih i osmih razreda održano je u Osijeku 18. i 19. svibnja 2015. godine. Ekipe su vodili Jadranka Červar i Dalibor Radović. Obje ekipe zauzele su treće mjesto.

Djevojčice su nastupile u sastavu: Stephany Širol (8. b), Nina Fakin (8. c), Lucia Marcan (8. b), Lina Putinja (6. c), Antonela Močibob (8. r. PŠ Karojba), Ani Paulišić (8. b), Magdalena Anđelini (8. c), Kasandra Flegar (7. c), Josipa Lanča (8. c), Nina Maretić (7. a), Ema Dušman (6. c), Leana Tomašić (5. a), Lucija Dušman (6. a).

Muška ekipa nastupila je u sastavu: Filip Krnjus (8. d), Alex Pavat (7. r. PŠ Karojba), Deni Erik (7. a), Mattia Grubiša (8. c), Teo Erik (8. b), Luka Stranić (8. d), Gvido Guštin (7. d), Leon Kurelović (8. b), Dajan Jurman (8. a), Danijel Putinja (8. c), Noel Buždon (7. b), Luka Delšeno (8. r. PŠ Karojba), Giacomo Močibob (8. r. PŠ Karojba).

Atletika (djevojčice – 5. i 6 razred)

Državno natjecanje iz atletike za djevojčice petih i šestih razreda održano je u Vinkovcima 4. i 5. lipnja 2015. Ekipa je osvojila drugo mjesto, a vodila ih je Jadranka Červar. Ekipa je nastupila u sastavu: Doria Ivetac (6. b), Ema Dušman (6. c), Vanesa Brajuha (6. c), Leana Tomišić (5. a), Luana Milanović (5. b), Lina Putinja (6. c), Nikolina Jurman (5. c), Lucija Dušman (6. a), Lucija Androšić (6. a), Tina Blažević (5. a), Ida Brajković (6. a), Emanuela Šaina (6. d), Elena Galant (6. c).

Futsal (djevojčice)

Državno natjecanje u futsalu za djevojčice održano je u Poreču. Ekipu je vodio Vladimir Relić. Osvojile su prvo mjesto, a nastupile su u sastavu: Antonela Močibob (8. r), Sara Močibob (8. r.), Lara Jugovac (7. r), Eva Sinčić (8. r.), Helen Bertoša (8. r.), Monika Sinčić (6. r. ) – PŠ Karojba; Ema Zović (6. r), Maja Štefanuti (6. r), Karin  Vratonja (8. r.), Alanis Mirko (8. r.) – PŠ Trviž, Ena Baratolić (8. r.), Ani Rabak (8. r.) – PŠ Karojba.

Još jednom čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima te im želimo još puno uspjeha na daljnjim natjecanjima!

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 3. 7. 2015.