"Ukradeno ljeto"

Još nas dva tjedna dijele do kraja školske godine, ali nam se jučer navečer učinilo kao da su praznici već stigli. Oni koji su se jučer navečer našli u Spomen domu znati će o čemu je riječ.

Velikom dvoranom Spomen doma, sat je vremena odzvanjao gromoglasni pljesak koji je pratio svaku točku završne priredbe naše škole pod nazivom "Ukradeno ljeto".

Ove su godine učenici odlučili isplanirati kako će provesti svoje praznike, a iako se u početku činilo kako će im kiša pokvariti planove i kako će praznike morati provesti boraveći u kući, gledajući tv, pomažući u kućanskim poslovima…svojim su pjesmama, plesom, igrokazima, sviranjem uspjeli odagnati oblake i napokon prizvati toliko očekivano sunce.

Vjerujemo da se njihov trud isplatio i da nas očekuje sunčano ljeto u kojem ćemo uživati kao što smo jučer uživali u priredbi!

Završna priredba se održava već tradicionalno povodom Dana škole, a posjetitelji su prije priredbe imali prilike uživati u izloženim radovima likovne grupe, poslušati iskustva učenika koji su sudjelovali na državnim natjecanjima te se upoznati s njihovim radom. Osim toga, predstavljen je i školski list Proljeće u čiju se izradu svake godine ulaže puno truda i vremena, a objedinjuje najbolje učeničke likovne i literarne radove, kulturnu i javnu djelatnost škole, provedene projekte te rezultate natjecanja. Sve to naši knjižničari marljivo upakiraju u kreativne stranice koje tako (p)ostaju trajna uspomena na osnovnoškolske dane.

Novinarska grupa

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 29. 5. 2015.