Županijsko natjecanje iz biologije

U srijedu, 18. ožujka, naša je škola bila domaćin županijskog natjecanja iz biologije za učenike osnovnih i srednjih škola.

Ukupno je na županijsko natjecanje pozvano 7 4 učenika i 20 mentora  kojima su dobrodošlicu zaželjele Nevija Srdoč, pročelnica pazinskog gradskog odjela za samoupravu, upravu i društvene djelatnosti   te ravnateljica naše škole Zdenka Turkalj-Čohilj.

Prije samog početka natjecanja priređen je i kraći program, nakon čega su učenici krenuli  prema svojim učionicama.

U kategoriji sedmih razreda natjecalo se 13 učenika, među koijma  je najbolje znanje pokazala Valerija Ivšić s mentoricom Majom Curić. Drugo mjesto zauzeo je je Luka Rudan iz OŠ Veli Vrh s mentoricom Natašom Trančevskom, a treće mjesto dijelile su Lana Ružić (mentorica Lidya Lugar) iz OŠ Marije i Line iz Umaga i Monika Hekić (mentor Eduard Videka) iz naše škole.

Iz osmih razreda pozvano je 19 učenika, a među njima prvo mjesto zauzeo je Lukas Ujčić (mentorica Maja Curić) iz naše škole, dok su drugo i treće mjesto zauzeli Emma Kliman iz OŠ Stoja (mentorica Vera Načinović) i Marin Cvitić iz OŠ Dr. Mate Demarina iz Medulina (mentorica Natalija Zoričić).

Među 13 učenika prvih razreda srednje škole najbolji su bili  Mia Matea Velenik i Frane Batagelj iz SŠ Mate Balote iz Poreča (mentorica Marija Žužić) i Ema Kuhar iz pulske gimnazije (mentorica Vesna Jelenković  Dukovski).

Prvo, drugo i treće mjesto, u kategoriji drugih razreda srednje škole,  zauzeli su redom:  Vanesa Korlević iz SŠ Mate Balote iz Poreča (mentorica Marija Žužić), Toni Divjak i Franko Pahović  iz Gimnazije i strukovne škole Jurja Dobrile iz Pazina (mentorica Dušica Dorčić).

Od srednjoškolaca trećih razreda najbolje su znanje pokazali  Marino Šabijan  i Anja Bimbaš iz pulske gimnazije (mentorica Nerina Pauro Korać) i Mate Gašparini iz SŠ Mate Balote iz Poreča (mentorica Marija Žužić).

Maturanti  Matija Jurcan i Kristina Hrelja podijelili su prvo mjesto u kategotriji četvrtih razreda srednje škole, dok su drugo mjesto dijelile Dora Čerina i Melisa Kuralić, svi čenici Gimnazije Pula. Treće mjesto pripalo je učenici Sanji Mofardin iz pazinske Gimnazije i strukovne škole Jurja Dobrile. Svima je mentorica Ivana Burić.

Od predstavljenih istraživačih radova učenika OŠ, najboljim je ocjenjen rad „Utjecaj dušikovog (I) oksida na rast i razvoj vinske mušice) Lucije Marcan i Ani Paulišić (mentorica Maja Curić), dok je u kategoriji SŠ najviše bodova dobio rad „Herbicidno djelovanje pajasena (alianthus altissima) na klijavost biljaka“  učenice Marte Radin iz SŠ Mate Balote iz Poreča (mentorica Marija Žužić).

Iskrene čestitke svim učenicima i njihovim mentorima te puno uspjeha u daljnjem radu!

Novinarska grupa

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 20. 3. 2015.