Valentinovo

Zašto se ove godine 13. veljače škola crvenila (?) istražila je novinarska grupa. Naravno, od ljubavi… Naime, tog su dana učenici i učitelji naše škole preduhitrili Valentinovo i obilježili ga u petak, dan ranije.

Na prvom katu postavljen je sandučić u kojem su učenici ostavljali ljubavna pisma, a pokraj sandučića postavljeno je ljubavno „kolo“ (takozvani ljubavni rulet) na kojem se svatko mogao okušati u ljubavnoj sreći. A da smo svi bili znatiželjni što će nam ljubavni rulet poručiti, svjedočila je gužva na prvom katu koja se na svakom odmoru stvarala oko ruleta.

Istog je dana u knjižnici predstavljena neobična izložba „Pridi pa vidi“ koja je umjesto klasičnih eksponata pružila posjetiteljima nešto drukčiji ljubavni doživljaj… Oni koji su bili znaju o čemu se radi, a koji nisu, možda vas slični eksponati dočekaju i slijedeće godine s nekim novim ljubavnim jadima nekih novih klinaca.

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 14. 2. 2015.