Obilježen Dan sjećanja na Holokaust

Na nastavi povijesti, hrvatskog jezika te satovima razrednika u sedmim i osmim razredima obilježen je Dan sjećanja na Holokaust. Prigodno je uređen i pano na prvom katu na kojem je učenicima poslana snažna poruka o važnosti poznavanja povijesnih činjenica i obrazovanja mladih generacija.

Osim toga, za zainteresirane učenike organiziran je posjet putujućoj izložbi „Anne Frank–povijest za sadašnjost“ u Puli.

Dan sjećanja na holokaust i sprječavanja zločina protiv čovječnosti međunarodni je dan sjećanja kojim se želi podsjetiti na sve žrtve nacističkih režima tijekom Drugog svjetskog rata.

Ovaj se Dan obilježava diljem Europe, a u najvećem broju europskih zemalja za datum obilježavanja izabran je 27. siječnja. Na taj je dan 1945. godine Crvena armija oslobodila 7.500 zatvorenika koje su za sobom ostavili nacisti u koncentracijskom logoru Auschwitz u Oświęcimu u Poljskoj. Tog se datuma ovaj Dan sjećanja obilježava i u Republici Hrvatskoj.

Povijest se ponavlja, ali svaki put sve više košta! Spriječimo to znanjem!  Winston Churchill

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 5. 2. 2015.