Penju (se) do vrha i postižu odlične rezultate

U subotu, 8. studenog u Zagrebu se održalo prvenstvo Hrvatske u sportskom penjanju, discipline težinsko, pod čime se podrazumijeva penjanje visoke stijene koristeći se snagom i tehnikama vlastitog tijela, dok se oprema koristi samo radi sigurnosti. Cilj ovakvog oblika natjecanja je doći do vrha stijene, ili kako bi penjači rekli „do topa“ u jednom pokušaju, prenosi iPazin.

Na natjecanju su sudjelovali i učenici naše škole koji svoje slobodno vrijeme provode marljivo vježbajući uz svoje trenere u klubu SPK Hiperaktiv iz Pazina. Da se trud isplatio pokazuju rezultati koje su postigli.

U kategoriji cicibanki natjecala se Lara Kužić, učenica 3. razreda koja se na svom prvom natjecanju okitila srebrom. U kategoriji mladih kadetkinja Martina Defar, 5. razred, osvojila je peto mjesto, a u istoj kategoriji učenici Jurica Vuković, David Kalac i Antonio Juričić zauzeli 7., 8. i 9. mjesto.

Među kadetkinjama, Pazin je predstavljala Lena Pamić, 7. razred, koja je na svom prvom natjecanju osvojila 5. mjesto, a u kategoriji starijih kadetkinja iskusna Marta Jedrejčić, 8. razred, dominantno je zasjala naprvom mjestu.

Čestitke učenicima i želimo im još mnogo uspjeha u daljnjim natjecanjima!

Detaljnije na: http://www.ipazin.net/?p=27100#more-27100

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 18. 11. 2014.