"Čekajmo u boji!"

Osnovna škola Vladimira Nazora Pazin prijavila se na natječaj Mreže mladih Hrvatske pod nazivom „Znam, razmišljam, sudjelujem“ koji ima za cilj osnaživati Vijeće učenika. Od svih prijavljenih osnovnih škola u Republici Hrvatskoj, naša je škola jedna od četiri koje su prihvaćene za sudjelovanje u projektu.

Održana je inicijalna radionica s Vijećem učenika pod nazivom „Što znači biti član Vijeća učenika“ koju je vodila predstavnica Mreže mladih Hrvatske, Monika Rajković. Na radionici su učenici raspravljali o problemima unutar škole i lokalne sredine, a cilj radionice bio je da se međusobno dogovore što bi voljeli promijeniti u svojoj lokalnoj zajednici. Predstavnici Vijeća učenika su se dogovorili kako bi voljeli urediti zidove na autobusnoj stanici što podrazumijeva bojanje i oslikavanje zidova različitim istarskim motivima, poznatim povijesnim ličnostima koji su značajni za grad Pazin, itd. Naziv našeg projekta je „Čekajmo u boji :) “.

Nakon inicijalne radionice s Vijećem učenika, formiran je uži tim učenika koji je 10. svibnja  sudjelovao na „Sajmu ideja“ u Zagrebu gdje su učili o tome kako osmisliti i realizirati projekt, pisati projektne prijedloge, itd.

S obzirom da se 2. lipnja obilježava Dan Grada Pazina, ovaj je projekt ujedno i poklon gradu Pazinu od strane učenika Osnovne škole.

Kako nam je bilo možete pogledati ovdje: https://www.youtube.com/watch?v=NE7URxDPHSE&feature=youtu.be , a tko nam je sve pomogao pročitajte ovdje: http://www.glasistre.hr/vijesti/pula_istra/pazinski-skolarci-oslikali-autobusni-kolodvor-454945

Ovaj projekt ne bi bilo moguće realizirati bez brojnih volontera i sponzora kojima ovim putem želimo reći veliko HVALA na uloženom trudu i vremenu!

Čeka nas još nekoliko radnih popodneva kako bi dovršili aktivnosti nakon čega nam preostaje jedino da od sada "čekamo u boji :) ".

Uži tim Vijeća učenika:

Gaja Ukotić (6.d), Aleks Grubiša (7.c) i Matea Matijašić (8.c)

Zidovi prije bojanja.

"Piturivamo" :) . Hvala roditeljima koji su nam priskočili u pomoć!

Skice...

3, 2, 1 ... i bojaj! :)

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 9. 6. 2014.