Svjetski dan voda

U subotu 22. ožujka 2014. godine obilježili smo Svjetski dan voda.
Želeći skrenuti pozornost na važnost slatkih voda, organizirali smo pješačenje od Grdosela do ostataka grdoselske gradine, odnosno Zelengrada.

Hodajući kanjonom kojeg je voda stoljećima stvarala, divili smo se ljepoti kupališta Črna puč te posjetili napušteni rudnik. U Grdoselo smo se vratili stazom uz potok do izvora Malenica. Saznali smo da je voda iz toga izvora  ljekovita za osobe koji imaju probleme s vidom. Nakon višesatnoga hodanja, vratili smo se umorni, gladni i žedni (sve sendviče smo odavno pojeli), ali ispunjeni ljepotama prizora kojima smo bili okruženi i žuborom vode koji nas je cijeloga puta pratio.

Mali planinari i Mladi ekolozi (s voditeljicama Martinom Šajina Ivetić i Nadijom Bazjak)

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 27. 3. 2014.