LiDraNo 2014.

Ovogodišnja županijska smotra LiDraNo za Istarsku županiju održana je u Pazinu 4. veljače 2014. godine u Spomen-domu. Organizator smotre bio je Pazinski kolegij – klasična gimnazija Pazin s pravom javnosti.

Na dan održavanja smotre izvedeni su svi pojedinačni i skupni scenski nastupi, nakon čega je Prosudbeno povjerenstvo odlučilo o najboljima, dok su preostala tri prosudbena povjerenstva: literarno, novinarsko i povjerenstvo za radijske emisije održana dan ranije u prostorijama škole domaćina.

Na županijskoj je smotri sudjelovalo oko 200 učenika i 64 mentora iz 36 osnovnih i srednjih škola Istarske županije. Svoju kreativnost i originalnost predstavili su pred prosudbenim povjerenstvom koje je imalo tešku zadaću – izabrati najbolje učeničke radove koji će sudjelovati na državnoj smotri krajem travnja 2014. godine.

Učenice i učenici naše škole su zajedno sa svojim mentoricama marljivo radili i vježbali te postigli zapažene rezultate.  Iz naše škole su u kategoriji literarnih radova za državnu razinu predloženi slijedeći radovi:

· Nina Buršić, 7.r., Čovjek je čudesno biće s korijenom i krilima, mentorica Sanja Baćac Ivančić, PŠ Sveti Petar u Šumi;

· Iva Vodopija, 8.r., Čovjekove su tajne slične tajnama mora, mentorica Sanja Baćac Ivančić, PŠ Sveti Petar u Šumi.

U kategoriji samostalnih novinarskih radova najbolje iz naše škole bile su:

·Tina Drašković, 7.r., Bila sam prava mala štreberica, mentorica Marija Baćac, MŠ Pazin;

· Lena Rigo, 8.r., Želim vidjeti kako bi bilo da se sve isključi, mentorica Marija Baćac, MŠ Pazin.

Povjerenstvo za prosudbu dramsko-scenskih nastupa za državnu je smotru izabralo nastupe naših učenica:

a) Pojedinačni nastupi

· Nina Buršić, 7.r., Hoću biti posebnaaa/Baš me briga (Sanja Pilić), monolog,         mentorica Sanja Baćac Ivančić, PŠ Sveti Petar u Šumi.

b) Skupni nastupi

· Osam pravednih svinjica (Wade Bradford), scenska igra, mentorica Roberta Rudela, PŠ Karojba; učenice: Stefani Dekarin, Giulia Jakus, Sara Legović, Katarina Levak, Nina Levak, Teodora Pilat, 5.r., Nikolina Selar, 6.r., Mara Klanjac, Natalija Mališa i  Ani Rabak,7.r.

Čestitamo našim učenicama i njihovim mentoricama i želimo im puno uspjeha na državnoj smotri Lidrano 2014. :)

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 7. 2. 2014.